نصب و اجرای سرور php و MariaDB بر روی موبایل

اگه گوشی موبایل دارید از این به بعد میتونید روی گوشی موبایل خودتون برنامه نویسی وب انجام بدید! میتونید فایل های php و دستورات mysql رو اجرا کنید و تمامی کارهایی که توسط xampp و wamp انجام میدید رو بر روی گوشی موبایل نیز انجام بدید! خب حالا چجوری؟

شما میتونید از اینجا(کلیک کنید) وب سرور php رو دانلود کنید و همچنین از اینجا(کلیک کنید) دیتابیس MariaDB رو دانلود کنید و نصب کنید. بعد از اینکه این دو نرم افزار رو بر روی گوشی موبایل خودتون نصب کردید اونا رو باز کنید و دکمه های start رو بزنید. دقت کنید که بر روی هرکدوم از این نرم افزار ها یک ip و port مشخص شده که با این ip و port میتونید برنامه های خودتون رو اجرا کنید و با دیتابیس کار کنید.

در وب سروری که بهتون معرفی کردم قابلیت فعال و غیر فعال سازی php extensions (افزونه های php) و نصب انها وجود دارد و بر حسب نیاز خودتون میتونید ورژن های مختلف php رو نصب کنید و استفاده کنید 😀 خیلی باحاله نه؟ من خودم این نرم افزار رو نصب کردم و تست گرفتم , تمامی پروژه هایی که تاکنون انجام دادم به درستی بر روی وب سرور موبایل اجرا میشن و مشکلی ندارن.

بعد از نصب نرم افزار دیتابیس میتونید ورژن دیتابیس خودتون رو انتخاب کنید و ازش استفاده کنید! میتونید همیشه بین اولین ورژن و اخرین ورژن از نسخه ی MariaDB (همون جایگزین mysql) جابه جا بشید. دقت کنید که در هنگام اتصال به دیتابیس باید به جای استفاده از localhost از ترکیب ip و port داده شده در نرم افزار استفاده کنید.

امیدوارم که بتونید پروژه های PHP خودتون رو بر روی گوشی موبایل نیز اجرا کنید و برنامه نویسی رو در مسافرت ها نیز توسط موبایل و تبلت انجام بدید. دوستانی که مشکل یا سوال دارند میتونن از انتهای همین پست مطرح کنند تا پاسخ بگیرند. موفق و پیروز باشید.

به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK
    • سلام دوست گرامی شما باید phpmyadmin رو نصب کنید. میتونید اون رو دانلود کنید و روی PHP که در گوشی شما قرار داره اجرا و نصب کنید.

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟