نحوه تولید بارکد با PHP

همه ی دوستان با بارکد(BarCode) آشنایی دارند. بارکد برای شناسایی محصولات استفاده میشه که با استفاده از نوع خاصی اسکنر میشه بارکد رو اسکن کرد و داده های مربوط به یک محصول رو بدست آورد.

امروزه بیشتر خرید و فروش ها به سمت اینترنتی شدن حرکت میکنه پس چه خوبه که برای محصولات اینترنتی خودمون بارکد بسازیم تا هر محصول یک شناسه ی منحصر به فرد داشته باشه که به راحتی توسط گوشی موبایل میشه اون رو اسکن کرد و مشخصات محصول رو بدست آورد.

برای تولید بارکد میتونید اسکریپتی که در انتهای این پست قرار دادم رو دانلود کنید و به نحوه ای که در ادامه میگم استفاده کنید , همچنین پیش نمایش این اسکریپت رو میتونید از اینجا مشاهده کنید (کلیک کنید).

این اسکریپت توانایی تولید استاندارد های بارکد ۱۲۸ , بارکد ۳۹ و بارکد ۲۰f5 داره. طریقه ی استفاده از این اسکریپت به صورت زیر خواهد بود:

در دستورات بالا مقدار متنی tarhche رو به صورت GET به اسکریپت تولید کننده بارکد فرستادیم (اسکریپت تولید کننده بارکد درون فایلی با نام barcode.php قرار دارد که میتونید از انتهای پست دانلود کنید) و سپس عکس تولید شده رو درون تگ img قرار دادیم تا تصویر بارکد نمایش داده بشه.

همچنین میتونید آپشن های بیشتری رو به صورت GET ارسال کنید که این آپشن ها میتونن سایز بارکد (size) , نوع بارکد (codetype) , متنی که قرار است تبدیل به بارکد شود (text) و جهت نمایش بارکد (عمودی بودن یا افقی بودن بارکد)(orientation) عوض شود , به مثال های زیر دقت کنید:

هر کدوم از مثال های بالا نحوه ی استفاده از اپشن های مختلف در تولید بارکد رو نشون میده.

دوستان عزیز میتونن سورس کد PHP مربوط به تولید بارکد رو از پایین همین پست دریافت کنند. همچنین اگه سوال یا مشکلی داشتید از بخش نظرات مطرح کنید.

اسکریپت تولید بارکد با PHP
2.5 KiB
146 Downloads
اطلاعات بیشتر
به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟