عملگر Null Coalesce یا ادغام کننده Null در PHP7

از آنجایی که PHP یک زبان سمت سرور برای توسعه برنامه ها و اپلیکیشن های وب است , باید تمام داده هایی که از کاربر دریافت می کنیم را چک و اعتبار سنجی کنیم. یکی از اعتبار سنجی هایی که خیلی با آن سروکار داریم بررسی Null بودن یک متغیر یا Index (خانه های) آرایه ها است.

برای این کار معمولا از روش های زیر استفاده میکنیم:

 

در کد بالا ابتدا چک میکنیم که خانه‌ایی با نام id موجود باشد، سپس اگر موجود بود، همان را درون متغیر مربوطه میریزیم، در غیر اینصورت مقدار پیشفرض مورد نظر خودمون رو درون متغیر قرار می دهیم.

روش بهتری هم وجود داره , به مثال زیر دقت کنید:

 

اما این روش یک اشکال مهم دارد، آن هم اینکه اگر خانه‌ایی با نام id درون آرایه موجود نباشد این خط یک خطای E_NOTICE برمی‌گرداند , به همین دلیل برای اینکه کار برنامه نویسان راحت تر شود ، PHP در نسخه جدید از عملگر Null coalesce رونمایی کرد. این علمگر در زبان‌هایی کنونی مثل #C نیز با همین نام وجود دارد.

نحوه استفاده از عملگر Null coalesce در php به صورت زیر است:

این عملگر می تواند به صورت زنجیر وار نیز استفاده شود , به مثال زیر دقت کنید:

امیدوارم این آموزش بدرد دوستان خورده باشه. هرگونه سوالی داشتید از بخش نظرات مطرح کنید تا بنده یا بازدید کنندگان دیگه به شما پاسخ دهند.

منبع: اپارنت 

به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟