طریقه نصب ffmpeg بر روی wamp سرور

دوستان عزیز در آموزش قبلی طریقه عکس گرفتن از فیلم با PHP رو بهتون آموزش دادم و گفتم که برای اینکار باید ماژول ffmpeg برای شما فعال باشه تا قادر به گرفتن screenShot از ویدئو ها باشید. در اینجا میخوام بهتون آموزش بدم که چجوری ماژول ffmpeg را روی wamp فعال کنید.

برای نصب و فعالسازی ffmpeg بر روی لوکال هاست (در وب سرور wamp) مراحل زیر رو انجام بدید:

مرحله اول: در ابتدا فایل با نام ماژول های ffmpeg رو با توجه به ورژن php که دارید از انتهای همین پست دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید.

مرحله دوم: به پوشه ی ffmpeg for php برید و همه ی فایل های اون رو درون پوشه ی system32 خودتون کپی کنید (اگر ویندوز شما ۶۴ بیتی است باید فایل ها را درون پوشه ی sytem و system32 کپی کنید.)

مرحله سوم: به محل نصب wamp برید و فایل php_ffmpeg.dll رو درون مسیر زیر کپی کنید wamp\bin\php\php5.4.16\ext دقت کنید که در اینجا ورژن پی اچ پی ۵٫۴ ذکر شده است اما ورژن php برای شما ممکن است ۵٫۶ یا چیزی متفاوت باشد.

مرحله چهارم: فایل php.ini را در مسیر wamp\bin\apache\Apache2.4.4\bin پیدا کرده و باز کنید , چند خط پایین تر لیستی از Extension ها رو خواهید دید, در زیر همه ی extension ها دستور زیر را وارد کنید:

دوستان عزیز بعد از نوشتن دستور بالا دقت کنید که در ابتدای خط سمی کالن یا ; (نقطه ویرگول) قرار نداشته باشد , همچنین برای دستور بالا جای خاصی در نظر گرفته نشده است و شما میتونید اون رو در انتهای php.ini نیز قرار بدید و هیچ مشکلی از لحاظ محل قرارگیری برای اون پیش نخواهد آمد.

مرحله پنجم: کاری که در مرحله ی قبل انجام دادید رو بر روی فایل php.ini در مسیر \wamp\bin\php\php5.4.16 نیز انجام بدید.

مرحله ششم: بعد از انجام مراحل بالا , یک فایل از نوع php ایجاد کنید و دستورات زیر را درون آن بنویسید:

دوستان عزیز بعد از اینکه دستورات بالا رو درون فایلی که ایجاد کردید نوشتید , اون رو اجرا کنید و در صورتی که درون تصویر چیزی مانند عکس زیر رو دیدید نشان دهنده این است که ffmpeg بر روی wamp شما به درستی نصب شده است 😀 تبریک میگمممم.

ffmpeg_enabled_wamp_php5.6_php5.4_php5.5

دقت کنید که برای کار با ffmpeg باید GD نیز برای شما فعال باشد که در wamp میتونید بر روی ایکن آن در کنار ساعت ویندوز کلیک کنید و از قسمت php به زیر منوی extensions برید و php_gd2 را تیک بزنید تا فعال باشه. (اگه تیک نداشته باشه نشون میده که فعال نیست!).

در اخر باید بگم که شما میتونید ffmpeg رو با توجه به ورژن php خودتون از انتهای همین پست دانلود کنید. من در اینجا ffmpeg برای ورژن های php 5.4 و php 5.5 و php 5.6 Beta1 رو قرار دادم اما اگه ورژن های دیگه رو میخواستید از بخش نظرات بگید تا براتون بزارم. اگر در هنگام نصب ffmpeg بر روی wamp با خطا مواجه شدید میتونید از بخش نظرات بپرسید تا به شما پاسخ بدم.

امیدوارم که این آموزش نصب ffmpeg و همچنین آموزش عکس گرفتن از فیلم با FFmpeg بدردتون خورده باشه و ازش در پروژه های آینده خودتون استفاده کنید.

دانلود php_ffmpeg5.4

دانلود php_ffmpeg5.5

دانلود php_ffmpeg5.6 beta1

به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK
  • از چه ورژنی استفاده میکنید؟ میتونید توی مخزن خود PHP افزونه ها رو پیدا کنید! ورژن php خودتون رو بگید تا لینکشو بهتون بدم.

 1. یعنی خیلی پسر گلی هستی از سایتتم خوشم اومده جدیدا خیلی از مشکلاتم رو حل کرده آموزش هات
  ایشالا پیر بشی ننه 🙂
  ممنون

 2. میشه یه آموزش خیلی مفید و مختصر و ساده در مورد تبدیل هر فرمتی به mp4 رو هم بذارید؟ + کلاس php

  مثلا :

  $FFmpeg = new FFmpeg;
  $FFmpeg->input( ‘/var/media/original.mp4’ )->output( ‘/var/media/new.3gp’ )->ready();

  البته این که هر فایلی رو به mp4 تبدیل نمیکنه فقط خواستم یه مثال بزنم

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟