رفع مشکل ادرس دهی در PHP با استفاده از stream_resolve_include_path

دوستانی که با PHP برنامه نویسی میکنند حتما میدونن که در زبان php وقتی فایل های خودمون رو میخوایم به همدیگه اظافه کنیم باید از دستورات include و require استفاده کنیم. مشکلات ادرس دهی مختلفی در هنگام استفاده از دستورات require و inlcude به وجود میاد مثلا در سیستم عامل ویندوز برای جداکردن مسیر فایل ها از علامت \ استفاده میشه اما در سیستم عامل های از خانواده لینوکس از / استفاده میشه.

شما میتونید ادرس های خودتون رو با استفاده از تابع stream_resolve_include_path باتوجه به سیستم عامل خودتون استاندارد کنید. این تابع ادرس های شما رو میگیره و به ادرس مطلق یا absolute تبدیل میکنه. مثلا اگه ادرس شما چیزی مثل /yourproject/images باشه با توجه به اینکه در کدوم مسیر و در چه سیستم عاملی قرار داره , به ادرس مطلق تبدیل میشه! فرض کنید توی سیستم عامل ویندوز باشیم , در این صورت به چیزی شبیه c:\yourproject\images تبدیل میشه.

با تبدیل شدن ادرس ها به ادرس مطلق شما راحت تر میتونید فایل های خودتون رو درون همدیگه include کنید! برای اینکه با نحوه ی استفاده از تابع stream_resolve_include_path اشنا بشید به مثال زیر دقت کنید :

دستورات بالا نحوه ی استفاده از تابع stream_resolve_include_path نشون میده! کافیه که ادرس فایل مورد نظرتون رو به این تابع بدید تا ادرس مطلق فایل رو با توجه به سیستم عاملی که برنامه ی شما در اون اجرا میشه بدست بیارید. 😀

امیدوارم که این تابع بدردتون بخوره 😀 دوستانی که مشکل یا سوال دارند میتونن از فرم پایین همین پست مطرح کنند تا پاسخ بگیرن. موفق باشیییید.

به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟