ترکیب Curl با PHP بعلاوه نمک اظافی!

کتابخونه Curl و افزونه های مختلف آن همراه با PHP به صورت قدرتمند عمل خواهند کرد و میتونیم کارهای جذابی با ترکیب Curl و PHP انجام بدیم که یه سری از این کارا رو اینجا براتون شرح میدم.

برای بررسی اینکه آیا سایتی با دامنه ی مورد نظر ما وجود دارد یا نه , میتونیم از دستورات زیر استفاده کنیم:

در کد بالا وجود / آنلاین بودن یه دامنه رو با Curl و PHP چک میکنیم. در صورت وجود نداشتن دامنه یا آفلاین بودن سایت مورد نظر مقدار false برگردانده خواهد شد و در غیر این صورت مقدار true برگردانده میشود. همچنین میتونیم به صورت زیر هم عمل کنیم:

تنها تفاوت روش بالا با روش قبلی این هست که روش بالا از سایت بازدید میکنه و همچنین یوزر ایجنت مورد نظر ما رو به سایت ارسال میکنه ولی روش قبلی این کار رو انجام نمیده.

اگه بخوایم یه فایل رو از ریموت سرور یا از یه دامنه دیگه دریافت کنیم و توی سایت خودمون ذخیره کنیم میتونیم از دستور file_get_contents استفاده کنیم اما کتابخونه Curl این کار رو برامون قدرتمند تر انجام میده به کد زیر دقت کنید:

 با استفاده از دستورات بالا میتونید یک فایل رو با Curl از ریموت سرور یا دامنه ی خارجی دریافت کنید و روی سایت خودتون ذخیره کنید یا نمایش بدید.

تاحالا شاید براتون اتفاق افتاده باشه تا بخواید اندازه یه فایل که در ریموت سرور یا یه سرور خارجی هست رو بدست بیارید خب این کار رو میتونید به راحتی با Curl و PHP انجام بدید و روش کار به صورت زیر خواهد بود:

آپلود فایل FTP از طریق Curl به صورت زیر انجام خواهد گرفت:

دقت کنید که در دستورات بالا مربوط به اپلود فایل از طریق FTP نیاز به تنظیم یوزر و پسوورد خود درون کد دارید که این یوزر و پسوورد درون url قرار گرفته است.

امیدوارم از این دستورات استفاده کنید و یه جا بدردتون بخوره 🙂 موفق باشییییییییییید.

 

به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK
 1. سلام مرسی از مطلب مفیدتون !
  مشکلی که ما داریم در این هست که میخوایم مطالب رو از feed rss دریافت کنیم !
  توی فید هم کارکتر ها محدود هستن و کامل ننوشته مطلب رو ! چه کار باید بکنیم ؟
  ممنون بازم

  • سلام دوست گرامی. برای خواندن اطلاعات از RSS چون داده ها به صورت XML هستند باید از دستورات مربوط به simpleXML استفاده کنید. این دستور ساختار XML را به صورت یک object به شما برمیگردونه که به راحتی میتونید روی اون حرکت کنید و اطلاعاتی که لازم دارید رو بدست بیارید . یک نمونه ی ساده از این دستور به صورت زیر خواهد بود :

   $xml=simplexml_load_file("note.xml");
   print_r($xml);

   اگه متوجه نشدید بگید تا یک مثال کامل رو براتون شرح بدم. موفق باشید.

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟