اسکریپت گرفتن آب و هوا از یاهو

سلام به همه ی دوستان گرامی. با توجه به درخواست دوستان تصمیم گرفتم یه اسکریپت برای گرفتن آب و هوا از یاهو بنویسم! این اسکریپت نام شهر شما رو میگیره و شرایط آب و هوای شهر رو به شما میده همچنین اطلاعات گرفته شده رو میتونید به صورت json نیز استفاده کنید که خیلی کامل هست از جمله چیزایی که نشون میده سرعت باد و رطوبت و دما و همچنین شرایط اب و هوا است (مثلا بارش برف) , پیش نمایش این اسکریپت رو میتونید از اینجا (کلیک کنید) ببینید.

این اسکریپت آب و هوای همین امروز و همچنین ۷ روز آینده رو میتونه به شما بده. برای استفاده از این اسکریپت کافیه اون رو دانلود کنید و استفاده کنید 😀 تنظیمات خاصی نداره! دوستان عزیز این اسکریپت میتونه آب و هوای شهرهای زیر رو برای شما بگیره و بهتون نمایش بده:

 1. مشهد
 2. زاهدان
 3. گرگان
 4. تهران
 5. کرج
 6. شیراز
 7. تبریز
 8. ارومیه
 9. اهواز
 10. رشت
 11. سمنان
 12. بیرجند

در صورتی که شهرهای بیشتری رو میخواید باید کد اون شهر یا منطقه ی جغرافیایی رو از یاهو بگیرید و توی متغیر places در فایل weather.php قرار بدید , درصورتی که شهر دیگه ای رو میخواید میتونید به بنده اطلاع بدید تا شهر مورد نظرتون رو به اسکریپت اظافه کنم.

تمامی کدهای این اسکریپت درون فایل weather.php قرار داره و در فایل index.php از این اسکریپت استفاده کردیم تا اطلاعات رو نمایش بدیم! این اسکریپت مستقیما اطلاعات رو از یاهو میگیره و نمایش میده اما شما میتونید یه دیتابیس بسازید و داده های رو روزی یکبار توی دیتابیس ذخیره کنید و در طول روز از دیتابیس داده ها رو بگیرید و دیگه به ازای هر بازدید اطلاعات رو از یاهو نگیرید! توابعی که در فایل weather.php استفاده کردیم رو به صورت خلاصه در زیر توضیح میدم براتون , همچنین اگه کدها رو ببیند متوجه خواهید شد! کدها خیلی کم هستن کلا ۱۷۷ خط میشن!

 • تابع fahrenheitToCelsius : این تابع درجه ی فارانهایت رو به سلسیوس تبدیل میکنه

 • تابع translateCode : این تابع کد آب و هوایی که یاهو به ما میده رو میگیره و آب و هوا رو به فارسی به ما میده! من نتونستم همه ی اب و هوا ها رو ترجمه کنم و در بعضی قسمت ها همون انگلیسی که یاهو نوشته بود رو گذاشتم اما شما اگه دوسدارید اسکریپت کاملا فارسی عمل کنه میتونید چندتا از قسمت هایی که من ترجمه نکردم رو ترجمه کنید , همه چیز کاملا ساده هست کد رو ببینید متوجه میشید.

 • تابع getWeatherJSON : این تابع نام یک شهر رو میگیره و شرایط آب و هوای اون شهر رو به صورت json به شما میده! میتونید خروجی حاصل از این تابع رو استفاده کنید تا اطلاعات جامعی راجب اب و هوای شهر مورد نظر خودتون داشته باشید.

 • تابع showTodayWeather : این تابع نام یک شهر رو میگیره و اطلاعات آب هوای امروز شهر رو به ما میده.

 • تابع showAll : این تابع نام یک شهر رو میگیره و اطلاعات اب و هوای شهر رو به صورت ارایه به شما میده.

دوستان عزیز این اسکریپت رو میتونید از انتهای همین پست دانلود کنید و استفاده کنید. کسایی که مشکل یا سوال دارند میتونن از انتهای همین پست مطرح کنند تا پاسخ بگیرن. موفق باشید.

اسکریپت گرفتن آب و هوا از یاهو
19.9 KiB
50 Downloads
اطلاعات بیشتر
به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟