استفاده از php درون فایل css

سلام به همه ی دوستان گرامی 😀 در برنامه نویسی وب (web programming) گاهی وقت ها نیاز داریم تا با توجه به شرایط کدهای css متفاوتی برای صفحات خودمون تولید کنیم! همونطور که میدونید زبان css یک زبان برنامه نویسی سمت کلاینت یا کاربر است و روی سرور اجرا نمیشه!!! بنابراین با توسط دستورات css نمیتونیم در حالات مختلف دستورات متفاوتی رو تولید کنیم! ما میتونیم از php که یک زبان سمت سرور هست استفاده کنیم و دستورات css رو تولید کنیم.

شما میتونید یک فایل با پسوند php بسازید مثلا styles.php و این فایل رو به عنوان فایل css خودتون درون صفحات سایت استفاده کنید! برای اینکه وب سایت شما این فایل رو به عنوان فایل css بشناسه باید یک header در اولین خط این فایل بنویسیم! برای مثال به دستورات زیر دقت کنید :

اگه یک فایل با پسوند php بسازید(برای مثال اگر نام فایل شما styles.php باشه) قرار دادن یک header به صورت مثال بالا باعث میشه که این فایل به شکل فایل css شناخته بشه. حالا میتونید توی این فایل از دستورات php استفاده کنید و کدهای css خودتون رو تولید کنید! به مثال زیر دقت کنید:

در مثال بالا میگیم اگه درخواست id به صورت متد Get به فایل ما ارسال شده باشه (فایلی که قراره این استایل توش استفاده بشه) رنگ پس زمینه ما به صورت قرمز نمایش داده بشه و در غیر این صورت به صورت مشکی نمایش داده بشه!

به همین راحتی میتونید از فایل php به جای فایل css درون پروژه های خودتون استفاده کنید , فقط دقت کنید که باید از header به صورتی که در مثال های بالا گفتیم استفاده کنید.

امیدوارم این اموزش بدرد دوستان بخوره! دوستانی که مشکل یا سوال دارند از انتهای همین اموزش مطرح کنند تا پاسخ بگیرند. موفق و پیروز باشید.

به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟