آموزش تغییر ایمیل وردپرس بدون افزونه!

سلام به دوستان وردپرس دوست 😀 همونطور که میدونید ورپرس یه سیستم ارسال ایمیل داره که به صورت اتوماتیک برای مدیر سایت و یوزرها ایمیل میفرسته و ادرس ایمیلی که استفاده میکنه به صورت wordpress@yoursite.com هست (در اینجا yoursite ادرس سایت شما خواهد بود).

در سایت های وردپرسی هرکسی عضو سایت شما بشه با ادرس پیش فرض وردپرس یعنی همین ادرسی که در بالا مطرح کردم برای فرد عضو شده ایمیل ارسال میشه , اما استفاده از کلمه ی wordpress توی ایمیلهای ارسال شده ممکنه توی ذوق بزنه و بهتره به یک ادرس معتبر که مورد نظر شماست تغییر پیدا کنه , مثلا برای گوگل info@google.com است که شما هرکاری انجام بدید گوگل با این ادرس به شما ایمیل میده.

خب حالا اگه ما بخوایم که ادرس ایمیل ما برابر با wordpress@yoursite.com نباشه و به ادرسی مثلا info@yoursite.com تغییر پیدا کنه باید چیکار کنیم؟ برای تغییر ایمیل پیش فرض وردپرس مراحل زیر رو دنبال کنید:

مرحله اول: به مسیر پوسته (template) خودتون برید و فایل function.php رو باز کنید

مرحله دوم: دستورات زیر رو به انتهای فایل function.php خودتون اظافه کنید

در دستورات بالا your@email-address.com رو به ادرس ایمیل مورد نظر خودتون تغییر بدید مثلا من برای خودم به info@tarhche.ir تغییر میدم. تا اینجا کار تموم شده و ادرس ایمیل ارسالی به ادرسی که شما وارد کردید تغییر پیدا میکنه , ولی اگه بخواید که تایتل ایمیل ارسالی رو هم عوض کنید نیاز دارید تا مرحله ی سوم یعنی مرحله ی زیر رو نیز انجام بدید.

مرحله سوم: این مرحله رو برای تغییر عنوان ایمیل ها انجام میدیم , دستورات زیر رو به انتهای function.php اظافه کنید

در دستورات بالا به جای Your sites name نامی که میخواهید به جای عنوان ایمیل شما قرار بگیره رو قرار بدید , این نام در قسمت title ایمیل شما استفاده میشه , خب دوستان عزیز کار تموم شد 😀 از این به بعد هر ایمیلی که از طریق وردپرس به صورت اتوماتیک ارسال بشه با ادرس و عنوانی که شما تنظیم کردید خواهد بود.

اگه مشکلی داشتید یا سوالی براتون پیش اومد از بخش نظرات پایین همین پست مطرح کنید تا پاسخ بدم. موفق باشید و از این دستورات توی پروژه های اینده خودتون استفاده کنید (هخخخ دارم تبلیغ میکنم بازار گرمی بشه :-D)

به اشتراک بگذارید:Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on LinkedInPin on PinterestShare on StumbleUponFlattr the authorShare on RedditBuffer this pageShare on TumblrPrint this pageShare on YummlyShare on VK

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟